• Print
close
Breaking news

Myślałem, że 2017 rok będzie taki sam, jeśli chodzi o problemy, przeżycia ...read more Sie­dzia­łem już drugi mie­siąc w szpi­talu. Kilka tysięcy kilo­me­tr...read more W POPRZEDNIEJ CZĘŚCI „Za dwie godziny spo­tka­nie, a ja nie gotowy. K...read more

Improataka!

Dzisiaj króciutko o czymś na prawdę ciekawym. Coś co może wzbudzić bombę kreatywności w Waszych i moim umyśle. Coś co mnie niesamowicie zaskoczyło.

Co to jest Improatak

to najprościej mówiąc pewna technika teatralna. Wiem, nadal nic nikomu to nie mówi. Nie dziwię się. Ja też nie dawno dowiedziałem się na czym to polega. Jest to bardzo mało znana technika teatralna w Polsce, ale za to we Włoszech była znana od wieków. Grano ją na ulicach i amatorskich „teatrach”.

Ale na czym to polega?

Jest to improwizacja  z udziałem publiczności. No teraz już kojarzycie? Publiczność jest proszona o podanie miejsca oraz okoliczności w których aktorzy się muszą znaleźć. No nie jest to łatwe. Aktor działa bez scenariusza i polega tylko na sugestii widowni i reszty aktorów grającymi z nim na scenie. Są znane różne formy teatru improwizowanego: krótkie i długie formy komediowe, musicale i improwizacja eksperymentalna. Ten rodzaj teatru możemy znać z serialu „Spadkobiercy” oraz w Ameryce popularność zdobyło show improwizacyjne „Whose line is it anyway”.

Taki rodzaj rodzaj spektaklu bardzo kształtuje aktora. Aktor czerpie inspirację do działania między innymi z sugestii publiczności, reakcji partnera, obserwacji otoczenia. Z takiej szkoły wywodzi się  wielu znanych aktorów, m. in. Robin Williams, Tina Fey, Stephen Colbert.


 

My się osobiście bardzo podoba taki rodzaj aktorstwa oraz spektakli. Jest to niesamowicie piękna i trudna sztuka. Ich spektakle odbywają się w różnych większych miastach, więc myślę, że warto się wybrać 🙂

Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej zapraszam Was na FB oraz ich stronę!

Facebooktwitter

2 komentarze

2 komentarze

 • avatar image
  Bambi
  24 lutego 2016 Reply

  Moja siostra z narzeczonym są w impro <3

  • avatar image
   Bradley
   25 lutego 2016 Reply

   WoW! to super! Pozdrów ich hehe ;)

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page