• Print
close
Breaking news

Myślałem, że 2017 rok będzie taki sam, jeśli chodzi o problemy, przeżycia ...read more Sie­dzia­łem już drugi mie­siąc w szpi­talu. Kilka tysięcy kilo­me­tr...read more W POPRZEDNIEJ CZĘŚCI „Za dwie godziny spo­tka­nie, a ja nie gotowy. K...read more

Happy Little Pill

hh_500

Witajcie ! Jak zawsze na początek chcę Wam podziękować. Mam coraz więcej wyświetleń bloga. Jestem mega zaskoczony 🙂 Przepraszam, że tak mało postów się pojawia, ale to się zmieni !

eee_1280

Co raz częściej zaczynam myśleć ” Co dalej ?”. Zaplanowałem sobie całe życie wprzód. Myśląc tylko o tym żeby mi było dobrze. Chciałem pójść do mega szkoły aktorskiej w Krakowie potem na studia do Warszawy. Czy to ma w ogóle sens ? Zaczynam powoli wątpić w swoje plany. Gdyby każdy Ci mówił ” Po tym nie ma pracy” lub ” Wiesz jakie to ciężkie ? Nie dasz rady ! ”

ee_500

Miało być tak pięknie. Szalone życie. Pełno znajomych. Podróże… Z wiekiem to wszystko traci sens. Będę pracował w jakiejś wyzyskującej korporacji. Będę mieszkał w starym mieszkaniu lub wyjadę za granicę i zapomnę o rodzinnie. I sam zostanę zapomniany .

[…] po to, żeby czymś kiero­wać, trze­ba mieć bądź co bądź ja­kiś dokład­ny plan, obej­mujący ja­kiś możli­wie przyz­woity czas. Poz­wo­li więc pan, że go za­pytam, jak człowiek może czym­kolwiek kiero­wać, sko­ro poz­ba­wiony jest nie tyl­ko możli­wości pla­nowa­nia na choćby śmie­sznie krótki czas, no, po­wie­dzmy, na ty­siąc lat, ale nie może po­nad­to ręczyć za to, co się z nim sa­mym sta­nie następne­go dnia? ~ Michaił Afanasjewicz Bułhakow

Ale ja nie zamierzam żeby to wszystko mnie spotkało, bo wierzę , że jeśli na prawdę tego chce to to dostane ! Pójdę do szkoły aktorskiej ,a potem na studia do Warszawy. Będę dużo podróżował sam czy ze znajomymi nie ma znaczenia, ale muszę pamiętać, że w jedną chwilę może się to wszystko zmienić. ŚMIERĆ . To ona jest moją szczęśliwą malutką tabletką. Dzięki niej mogę się pozbyć tych wszystkich problemów. Uciec od nich i już nigdy mnie nie dogonią. Będę nie osiągalny. I wtedy zrozumiem, że to tylko i wyłącznie moje głupie wybory i że tak na prawdę nie umiałem znaleźć siebie ….

large

Trochę tłumaczenia 🙂 Każdy z nas planuje sobie życie nie ważne czy jest piękne, kolorowe czy ponure i bez jakiegokolwiek szaleństwa. Chodzi o to, że na tych planach możemy się zawieźć lub po prostu zmienią swój kierunek o 360 stopni. Mogą nasz plan zmienić problemy ,druga połówka itp. Co do ostatniego wersu chodziło mi o to, że problemów nigdy się nie pozbędziemy. Skończy je nasza śmierć. (Oczywiście nie namawiam do samobójstwa. Chodziło mi o taką śmierć spowodowaną wypadkiem lub starością).

Oczywiście zapraszam do Waszej interpretacji tego tekstu 🙂

Dzięki za czytanie i do zobaczenia!

ddd_1280

Facebooktwitter

Show 1 Comment

1 Comment

  • avatar image
    Akinorew
    6 września 2015 Reply

    Masz racje trzeba dążyć do realizacji swoich marzeń jednak proszę rozwiń wątek o śmierci bo brzmi to niepokojąco...

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page