• Print
close
Breaking news

Myślałem, że 2017 rok będzie taki sam, jeśli chodzi o problemy, przeżycia ...read more Sie­dzia­łem już drugi mie­siąc w szpi­talu. Kilka tysięcy kilo­me­tr...read more W POPRZEDNIEJ CZĘŚCI „Za dwie godziny spo­tka­nie, a ja nie gotowy. K...read more

5 ciekawych fundacji i organizacji!

Wielu z nas lubi pomagać. Wrzucić chociaż złotówkę do puszki lub udzielać się jako wolontariusz. Jest to mega ważna sprawa, bo czujemy że to komuś pomoże. I to prawda! Bo jest bardzo dużo osób, zwierząt potrzebujących i raczej każdy o tym wie. Dobrze, że mamy taką świadomość, bo dzięki temu uświadamiamy innych o problemach jakie istnieją w współczesnym świecie, a my dzięki temu dajemy przykład innym. Chce Wam pokazać, że można pomagać przez internet i nie dawać ani złotówki, a i tak będziemy mieli świadomość pomocy innym.

1. JiM- Fundacja Jaś i Małgosia    

12805918_10154047918593846_5404864990031455342_n

Odkryłem tą fundację nie dawno. Zajmuje się ona uświadamianiem ludzi, że autyzm u dzieci to nic strasznego. Są ludzie którzy nie akceptują ich zachowania i je odrzucają. Pokazują czym jest tak w ogóle autyzm. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. To ogromny problem społeczny. Diagnozowany już u 1 dziecka na 100 dotyka tysiące dzieci w całej Polsce. Organizują także akcję „Cała Polska Na Niebiesko”, czyli rozświetlają jedne z najbardziej znanych budynków w Polsce na niebiesko, a my możemy wesprzeć w tym ubierając się i świecąc na niebiesko ( 2 kwietnia światowy dzień świadomości autyzmu) i uczestnicząc  w różnych wydarzeniach czy po prostu udostępnić ich stronę 😉

2. Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „KUBUŚ” 

11027974_10152615061610303_3376512083213172087_n

Bardzo ciekawa fundacją. Pomagająca ogólnie chorym lub/i ubogim dzieciom. Wyjeżdżając z nimi na kolonie czy obozy , organizując różne akcje charytatywne. Sprawiają tym, że nie czują się gorsi od rówieśników i mają równe szanse na rozwój co jest bardzo ważne. Pierwsza pomoc, bezpieczeństwo na drodze jest im bardzo dobrze znane, ponieważ organizują  różne interaktywne pokazy ratownictwa które przyciągają mnóstwo osób oraz rozwijają dzieci które są pod ich opieką.

3. WWF Polska

wwf-50-Years-Conservation_153

No po prostu najlepsza organizacja wspierająca przyrodę. Organizują tyle akcji, że nie wiem od czego zacząć. Polecam najpierw polubić ich stronę na FB, żeby być na bieżąco. Jedną z ciekawych inicjatyw jest podpisywanie rożnych petycji w sprawie przyrody, które mogą na prawdę pomóc!  Możesz adoptować zwierzaka płacąc 40 zł miesięcznie i dostajesz zdjęcie twojego zwierzaka oraz podziękowanie. Super mieć fokę, a tak na prawdę odwalają ciężko robotę. Ratują mega dużo gatunków zwierząt, chronią lasy i pokazują co robi globalizacja zwierzętom.

4. Avaaz – Świat w akcji

logo_pl

Jedna z moich ulubionych światowych organizacji. Mobilizują ludzi do tego aby walczyć o lepszy świat. Pojawia się pełno petycji z całego świata które mogą dużo zmienić. Walczą z korupcją, poszanowaniem praw człowieka, o ludzi dla których już nie ma nadziei, a także walczyli o wolność nie tylko własną, ale i słowa. A my możemy to zmienić jednym podpisem nie wychodząc z domu. Walczą o każdego. Organizują w większych miastach rożne demonstracje, a najlepsze jest to, że ty też możesz taką zrobić w swoim mieście i Avaaz ci w tym pomoże. Nie musisz podawać żadnych twoich danych, wystarczy mail żeby dołączyć. Jest warto!

5. Fundacja Rak’n’Roll

logo_raknroll

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i ciekawszych fundacji w Polsce. Zajmuje się osobami chorymi na raka oraz zmienia schematy myślenia o tej chorobie. Fundacja ma zamiar „stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej”. Najlepszą ich akcją, a jest i bardzo dużo jest oddawanie włosów na  naturalne peruki, które są bardzo drogie. Dzięki temu można pomóc kobietom które straciły włosy przez tą chorobę. Wystarczy, że masz minimum 25 cm włosów i już możesz sprawić komuś radość.


 

Stworzyłem listę fundacji oraz organizacji które ja wspieram, ale jest ich jeszcze więcej niż tylko pięć. Chciałbym Was bardzo zaprosić i zachęcić do dołączenia. Jak możecie przeczytać to nic trudnego. Pochwalcie się czy wy również wspieracie jakieś fundacje czy organizacje!


A teraz trochę informacji. W sobotę miało pojawić się opowiadanie, ale przez przypadek je usunąłem, więc muszę napisać od nowa oraz mam trochę problemów ze stroną, ale cały czas próbuje naprawiać te błędy.

Facebook

Facebooktwitter

2 komentarze

2 komentarze

 • avatar image
  weronika
  19 lipca 2016 Reply

  dodałabym także fundację razem łatwiej z lubonia ;) robią bardzo dużo dobrego dla chorych dzieci, pracują tam naprawdę przemili ludzie ;p wpłacam zawsze tyle, na ile mnie stać, żeby chociaż trochę pomóc dzieciakom ;) warto pomagać!

 • avatar image
  Aleksandra
  9 sierpnia 2017 Reply

  Idąc tropem Pani weroniki - ja wspomniałabym także o fundacji szlachetny gest, która również pomaga m.in. chorym dzieciom. Swoją drogą każdy z nas może pomóc podopiecznym tejże fundacji.

Leave a reply

Post your comment
Enter your name
Your e-mail address

Story Page